You are here: STRONA GŁÓWNA
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Search

Społeczne Stowarzyszenie Ekologiczno-Krajoznawcze "Dolina Warty"

Dolina Warty
 

Dolina Warty

Lis26

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Stowarzyszenie Dolina Warty realizuje projekt Ogólnopolska Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Projekt realizowany jest w dniach od 19 listopada 2015 r.do 31 grudnia 2015 r. na terenie Gminy i Miasta Warta. Akcja realizowana jest we współpracy Stowarzyszenia ze Społecznym Komitetem Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę z Lublina oraz MOPS z Warty.
Celem Akcji jest zbiórka darów - żywność długoterminowa, zabawki, książki, ubrania, środki czystości itp. rzeczy z przeznaczeniem dla dzieci z rodzin wielodzietnych w trudnej sytuacji z ternu Gminy i Miasta Warta. NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY i LEKARSTW.
Stowarzyszenie Dolina Warty zwraca się z uprzejmą prośbą do ludzi dobrej woli o przekazywanie darów do siedziby Stowarzyszenia - Biuro Akcji Warta, ul. Kościuszki 9/11 (obok Biblioteki). Biuro czynne od 23 listopada do 31 grudnia 2015 r. w godz. 17.00-19.30.
Informacja pod numerem telefonu 512 520 756 (Tadeusz Żak - Szef Sztabu Akcji).
 
Paź03

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna

Międzypokoleniowa sztafeta turystyczna

 

     26 września 2015 r. Stowarzyszenie Dolina Warty zorganizowało Ogólnopolską "Międzypokoleniową Sztafetę Turystyczną" - Rajd Rowerowy dookoła Zbiornika Jeziorsko. Sztafeta została zorganizowana we współpracy z Zarządem Głównym PTTK z Warszawy w ramach akcji "Razem na szlaku ". Przed wyruszeniem na trasę Sztafety odbyła się krótka uroczystość z udziałem Jana Serafińskiego - Burmistrza Gminy i Miasta Warta, który dał "start", księdza kanonika Eugeniusza Butkowskiego, który pobłogosławił wszystkich uczestników rajdu oraz pracowników Urzędu Gminy i Miasta Warta. W Sztafecie udział wzięli mieszkańcy Gminy i Miasta Warta ( 50 osób ). Najstarszym uczestnikiem "Sztafety" był Jan Oczkowski (76 lat), najmłodszym uczestnikiem była Alicja Grześkowiak (11 lat). Długość trasy Sztafety wynosiła 55 km.

Więcej…
 
Kwi13

Zmarł Wiesław Michalak

ś.p. Wiesław Michalak7 kwietnia 2015 roku zmarł w wieku 64 lat Wiesław Michalak. Absolwent WSHE w Łodzi. Był współzałożycielem Społecznego Stowarzyszenia Ekologiczno-Krajoznawczego Dolina Warty, redaktorem naczelnym Gazety Obywatelskiej
"Puls Jeziorska", autorem książki "Aleksander Małachowski - Syzyf Herbu Gryf". Działał również w łódzkim Kole Emerytów i Rencistów "Tatarak". Autor licznych artykułów o tematyce politycznej, gospodarczej, społecznej. Był zapalonym turystą, wielkim społecznikiem - jak sam mówił o sobie " ... jestem jak dr Judym (S. Żeromski "Ludzie bezdomni"), wierny swoim zasadom, zdecydowany na trudną walkę z krzywdą społeczną, los drugiego człowieka jest dla mnie ważny."
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.
Zarząd i członkowie SSEK Dolina Warty 
 
Zarząd SSEK Dolina Warty dziękuję Burmistrzowi Gminy i Miasta Warta Panu Janowi Serafińskiemu oraz Dyrektorowi WCK w Warcie Panu Wiktorowi Baranowskiemu za okazaną pomoc i wsparcie.
 
Sty17

1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 lutego  Sejm R P  uchwalił  dzień  1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Projekt ustawy skierował do Sejmu Prezydent Lech Kaczyński, a podpisał ją Prezydent Bronisław Komorowski. 

 " /.../W hołdzie Żołnierzom Wyklętym,bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego z bronią w ręku jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu - stanowi się co następuje.

Więcej…
 
Strona 2 z 5

Ekologiczne newsy

Statystyka

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Sonda

Rozwój turystyki wokół zbiornika "Jeziorsko" ogranicza przede wszystkim:
 

Ze Statutu

Celem działalności Stowarzyszenia jest:
1. Kreowanie i upowszechnianie wizerunku okolic Zbiornika Jeziorsko i rzeki Warty jako regionu atrakcyjnego turystycznie w kraju i zagranicą.
2. Integracja środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego oraz osób, instytucji i organizacji zainteresowanych rozwojem turystycznym regionu i środowiska naturalnego.
3. Stworzenie regionalnego systemu informacji turystycznej oraz włączenie go w krajowe zarządzanie systemem  „it”.
4. Współpraca z lokalnymi organizacjami ekologicznymi, turystyczno-krajoznawczymi i ruchem na rzecz demokracji społeczeństwa.
5. Promocja nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie z ochrony środowiska.
6. Współpraca ze szkołami w zakresie edukacji ekologicznej, krajoznawczej i obywatelskiej.
7. Koordynacja działań promocyjnych podejmowanych w regionie.

Puls Jeziorska

   "Puls Jeziorska" nr 5
  rocznik: 2006 
   "Puls Jeziorska" nr 6 
  rocznik: 2006
  Pobierz (.pdf, 6,18 MB)
   "Puls Jeziorska" nr 7
  rocznik: 2007 
   "Puls Jeziorska" nr 8
  rocznik: 2007
  Pobierz (.pdf, 3,04 MB) 

Najnowsze artykuły

Najpopularniejsze

Kontakt

Społeczne Stowarzyszenie Ekologiczno-Krajoznawcze
"Dolina Warty"