You are here: STRONA GŁÓWNA
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Search

Społeczne Stowarzyszenie Ekologiczno-Krajoznawcze "Dolina Warty"

Dolina Warty
 

Dolina Warty

Mar10

Umowa o współpracy i współdziałaniu

 

Zawarta 6 kwietnia między Społecznym Stowarzyszeniem  Ekologiczno-Krajoznawczym „Dolina Warty” z jednej strony, a Kołem Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Tatarak” z Łodzi z drugiej. 

Obie umawiające się strony: pragną z własnej woli rozwijać wzajemną współpracę, integracje i wymianę doświadczeń w celu wzbogacenia atrakcyjności swych programów i poszerzania źródeł i inspiracji we wzajemnych stosunkach partnerskich w następujących dziedzinach: turystycznej, ekologicznej, folklorystycznej, kulturalnej, edukacyjnej, rehabilitacyjnej, opieki nad młodzieżą i seniorami, wspólnej organizacji warsztatów twórczych oraz imprez okolicznościowych i sportowych.

Umowa obowiązuje do czasu wypowiedzenia jednej ze stron z miesięcznym wypowiedzeniem lub wygaśnięciu działania na rzecz środowiska jednej z organizacji. Obie umawiające się strony zgłaszają chęć wspólnego działania na rzecz podmiotów trzecich, które są zgodne z ich statutami. Umowa weszła w życie z dniem podpisania przez obie strony.

 
Mar10

Ostatnie wiadomości z warckiej doliny

W najbliższym czasie wręczenie nagród w konkursie na esej o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Sieradzkiej. Uchylę rąbka tajemnicy jeśli zacznę bić brawa LO z Warty.

Z  trzech konkursów projektowych, w których aplikowaliśmy, znamy już wyniki merytoryczne gminnego na zadanie w dziedzinie turystyki - otrzymaliśmy 800 zł na organizację rajdu rowerowego i spływu kajakowego dla młodzieży z gminy Warta.

Przeszliśmy tez pozytywnie weryfikację formalną w projektach na działania z opieki społecznej w zadaniach UM z Łodzi, oraz w projekcie FIO z ministerstwa pracy na gazetę obywatelską i debaty społeczne. Obyśmy się mogli cieszyć wraz z mieszkańcami gminy po ogłoszeniu wyników merytorycznych.

Wycieczką  do Kazimierza nad Wisłą, Janowca, Puław i Zwolenia rozpoczynamy tez działalność gospodarczą w dziedzinie turystyki, a w fazie logistycznych przymiarek jest 9 dniowy rajd rowerowy w końcówce wakacji dla młodzieży i starszaków, na duńskim Bornholmie.

Z działalności wydawniczej - ostatnie szlify edytorskie książek o Aleksandrze Małachowskim i  Wspomnienia Sybiraka - Stanisława Bohdziewicza, przed oddaniem do druku.

 
Sty07

Gwiazdka w Manufakturze

Gwiazdka w Manufakturze

 

Dobro i uśmiech na twarzy dziecka, to przesłanie działania społeczników ze Stowarzyszenia „Dolina Warty”. Dlatego wdzięczni jesteśmy kierownictwu MGOPS w Warcie, że znalazło środki, aby zorganizować wyjazd do łódzkiej Manufaktury na imprezę gwiazdkową w dniu 28 grudnia 2012 r. dla dzieci szczególnej troski. Dzieci otrzymały kartę rabatową za 30 zł na zakupy prezencików w Realu, wzięły udział w projekcji filmu przygodowego w wersji HD o perypetiach Rzymian chcących podbić Bretanię, poszły na spacer do serca Łodzi na Plac Wolności oraz zjadły smaczny, dwudaniowy obiad i bezpiecznie powróciły autokarem do Warty.

Więcej…
 
Strona 5 z 5

Ekologiczne newsy

Statystyka

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Sonda

Rozwój turystyki wokół zbiornika "Jeziorsko" ogranicza przede wszystkim:
 

Ze Statutu

Celem działalności Stowarzyszenia jest:
1. Kreowanie i upowszechnianie wizerunku okolic Zbiornika Jeziorsko i rzeki Warty jako regionu atrakcyjnego turystycznie w kraju i zagranicą.
2. Integracja środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego oraz osób, instytucji i organizacji zainteresowanych rozwojem turystycznym regionu i środowiska naturalnego.
3. Stworzenie regionalnego systemu informacji turystycznej oraz włączenie go w krajowe zarządzanie systemem  „it”.
4. Współpraca z lokalnymi organizacjami ekologicznymi, turystyczno-krajoznawczymi i ruchem na rzecz demokracji społeczeństwa.
5. Promocja nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie z ochrony środowiska.
6. Współpraca ze szkołami w zakresie edukacji ekologicznej, krajoznawczej i obywatelskiej.
7. Koordynacja działań promocyjnych podejmowanych w regionie.

Puls Jeziorska

   "Puls Jeziorska" nr 5
  rocznik: 2006 
   "Puls Jeziorska" nr 6 
  rocznik: 2006
  Pobierz (.pdf, 6,18 MB)
   "Puls Jeziorska" nr 7
  rocznik: 2007 
   "Puls Jeziorska" nr 8
  rocznik: 2007
  Pobierz (.pdf, 3,04 MB) 

Najnowsze artykuły

Najpopularniejsze

Kontakt

Społeczne Stowarzyszenie Ekologiczno-Krajoznawcze
"Dolina Warty"