You are here: STRONA GŁÓWNA
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Search

Społeczne Stowarzyszenie Ekologiczno-Krajoznawcze "Dolina Warty"

Dolina Warty
 

Dolina Warty

Mar04

Podsumowanie Biegu "Tropem Wilczym"

Bieg pamięci  
 
W niedzielę 28 lutego 2016r. w Warcie odbyła się II edycja projektu "Tropem Wilczym" II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanego przez Stowarzyszenie Dolina Warty we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja z Warszawy oraz Gminą i Miastem Warta.
W tegorocznej II edycji projektu "Tropem Wilczym" w Warcie udział wzięło 172 uczestników - 22 osoby biegły dla idei.

Więcej…
 
Sty19

Zaproszenie na bieg "Tropem Wilczym"

Bieg pamięci  

W dniu 28 lutego 2016 r. o godz. 12.00 Stowarzyszenie Dolina Warty we współpracy z Fundacją "Wolność i Demokracja" organizuje po raz drugi na terenie miasta WARTA imprezę biegową "Tropem Wilczym" - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Współorganizatorem imprezy biegowej "Tropem Wilczym" jest Gmina i Miasto Warta.

W naszym mieście bieg rozegrany zostanie na dystansie 1963 m. To symboliczna liczba - rok śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. "Lalek". Drugi bieg zostanie rozegrany na dystansie 5000 m. Start i meta biegów zlokalizowane zostały na terenie boiska sportowego "Orlik" w Warcie, ul. Długa. Akces do udziału w biegach można zgłosić do 20 lutego 2016 r. do godz. 15.00. O otrzymaniu pakietu startowego decyduje kolejność zgłoszeń (imienne listy startowe).

Zapisy przyjmuje: TADEUSZ ŻAK - Wiceprezes Stowarzyszenia Dolina Warty tel. 512 520 756 lub w formie elektronicznej (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 

Więcej…
 
Sty19

Regulamin Biegu "Tropem Wilczym"

Bieg pamięci  

Więcej…
 
Sty19

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - podsumowanie

31 grudnia 2015 r. zakończyła się Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" zorganizowana przez
Stowarzyszenie Dolina Warty we współpracy ze Społecznym Komitetem Organizacyjnym z Lublina. Podczas przeprowadzonej zbiórki w dniach 28-29 listopada i 12 grudnia 2015 r. zebrano 550 kg żywności długoterminowej, 15 kg ubrań i 45 kg środków chemicznych z przeznaczeniem na paczki dla dzieci z rodzin wielodzietnych z terenu Gminy i Miasta Warta. 140 kg żywności zostało przekazane do MOPS-u w Warcie celem przekazania dzieciom na paczki. Również 40 kg żywności zostało przekazane do Klasztoru O.O Bernardynów - młodzi członkowie Stowarzyszenia w ten sposób dołączyli się do akcji robienia paczek dla dzieciaków. 370 kg żywności, 15 kg ubrań oraz 45 kg środków chemicznych zostało przekazane w formie paczek bezpośrednio rodzinom wielodzietnym z terenu Gminy i Miasta Warta.

Więcej…
 
Strona 1 z 5

Ekologiczne newsy

Statystyka

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Sonda

Rozwój turystyki wokół zbiornika "Jeziorsko" ogranicza przede wszystkim:
 

Ze Statutu

Celem działalności Stowarzyszenia jest:
1. Kreowanie i upowszechnianie wizerunku okolic Zbiornika Jeziorsko i rzeki Warty jako regionu atrakcyjnego turystycznie w kraju i zagranicą.
2. Integracja środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego oraz osób, instytucji i organizacji zainteresowanych rozwojem turystycznym regionu i środowiska naturalnego.
3. Stworzenie regionalnego systemu informacji turystycznej oraz włączenie go w krajowe zarządzanie systemem  „it”.
4. Współpraca z lokalnymi organizacjami ekologicznymi, turystyczno-krajoznawczymi i ruchem na rzecz demokracji społeczeństwa.
5. Promocja nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie z ochrony środowiska.
6. Współpraca ze szkołami w zakresie edukacji ekologicznej, krajoznawczej i obywatelskiej.
7. Koordynacja działań promocyjnych podejmowanych w regionie.

Puls Jeziorska

   "Puls Jeziorska" nr 5
  rocznik: 2006 
   "Puls Jeziorska" nr 6 
  rocznik: 2006
  Pobierz (.pdf, 6,18 MB)
   "Puls Jeziorska" nr 7
  rocznik: 2007 
   "Puls Jeziorska" nr 8
  rocznik: 2007
  Pobierz (.pdf, 3,04 MB) 

Najnowsze artykuły

Najpopularniejsze

Kontakt

Społeczne Stowarzyszenie Ekologiczno-Krajoznawcze
"Dolina Warty"