KRONIKA KRYMINALNA

       DĄBROWICA - Pijany rowerzysta
       W poniedziałek, 31 maja o godz. 11:00 w Dąbrowicy zatrzymany został do kontroli drogowej rowerzysta, 52-letni mieszkaniec gminy Dobra. Badanie alkotestem wykazało u niego 2 promile alkoholu.

       JÓZEFÓW - Pijany traktorzysta
       W niedzielę, 30 maja funkcjonariusze policji zatrzymali 54-letniego rolnika, mieszkańca gminy Dobra, który w wydychanym powietrzu miał 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym.

       MŁYNY PIEKARSKIE - Kradzież z włamaniem
       W okresie od 1 do 28 maja w Młynach Piekarskich nieznany sprawca dostał się na teren ogrodzonej, prywatnej posesji, po czym okradł niezamieszkałe zabudowania. Z budynków gospodarczych ukradł kable elektryczne i dwie lampy. Po wyważeniu drzwi do budynku mieszkalnego ukradł piec centralnego ogrzewania, cztery lampy elektryczne, przewody i gniazdka. Ponadto łupem złodzieja padło około 40 metrów siatki ogrodzeniowej oraz furtka wejściowa metalowa. Właściciel łączne straty oszacował na około 3.000 zł.

       KACZKA - Kradzież drutu
       W nocy z 27 na 28 maja we wsi Kaczka nieznani sprawcy ukradli 900 metrów napowietrznej linii telefonicznej. Poszkodowana Telekomunikacja Polska S.A. stratę oszacowała na 1.100 zł.

       DOBRA - Kradzież ze sklepu
       W czwartek, 6 maja około godz. 17:20 na ul. Kilińskiego nieznany sprawca odwrócił uwagę sprzedawczyni, po czym z kasy fiskalnej ukradł 700 zł.

       DOBRA - Pijany rowerzysta z Pabianic
       2 maja o godz. 20:55 na ul. Kilińskiego 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 53-letni mieszkaniec Pabianic, który kierował rowerem.

       WOLA PIEKARSKA - 3-promilowy rowerzysta
       2 maja o godz. 19:15 w Woli Piekarskiej 50-letni mieszkaniec gminy Dobra, jadący rowerem, w wydychanym powietrzu miał 3 promile alkoholu.

       DOBRA - Pijany rowerzysta
       W sobotę, 1-go maja o godz. 20:30 na ul. Kilińskiego zatrzymany został nietrzeźwy rowerzysta. 1,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 53-letni mieszkaniec gminy Dobra.

       CZAJKÓW - Kradzież cielaka
       W nocy z 28 na 29 kwietnia 2 Czajkowie na teren ogrodzonej posesji weszli złodzieje, którzy z niezamkniętego budynku gospodarczego ukradli 4-miesięcznego cielaka, koloru czarnego, o wadze 160 kg. Sprawcy zwięrzę prowadzili około 20 m do drogi gruntowej, po czym wprowadzili na samochód i odjechali w nieznanym kierunku. Poszkodowany rolnik stratę oszacował na 700 zł.

       DOBRA - Kradzież
       W dniach od 10 do 23 kwietnia z budynku mieszkalnego na terenie prywatnej posesji skradziono wiertarkę elektryczną, dwie piły tarczowe, krajzegę, narzędzia stolarskie i ogrodnicze, pościel, ręczniki i buty. Właściciel łączne straty oszacował na około 2.000 zł.

       MIŁKOWICE - Wypadek samochodowy
       W sobotę, 10 kwietnia o godz. 15:50 w Miłkowicach 18-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego, kierująca fiatem 126p, na prostym odcinku drogi skręcając w lewo nie upewniła się, czy jest wyprzedzana. Tym samym doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym lewym pasem jezdni, wyprzedzającym ją fiatem panda. W wyniku zderzenia fiat panda wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierowcy nic się nie stało, obrażeń ciała doznała jednak kierująca "maluchem", którą odwieziono do szpitala.

       DĄBROWA - Pijany rowerzysta
       Tego samego dnia, o godz. 18:05 w Dąbrowie funkcjonariusze zatrzymali pijanego rowerzystę. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów, a w wydychanym powietrzu miał 2,52 promila alkoholu.

       DOBRA - Pijany kierowca
       We wtorek, 13 kwietnia o godz. 19:00 na Pl. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę fiata 126p. 35-letni dobrzanin miał 2,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

       ŁĘG PIEKARSKI - Włamanie
       W nocy z 14 na 15 kwietnia w Łęgu Piekarskim nieznani sprawcy włamali się do szopy, z której wyprowadzili przyczepkę dwukołową (wartą około 1.500 zł). Następnie włamali się do magazynu i na tę przyczepkę załadowali skradziony z niego nawóz: około dwóch ton saletry wapniowej (wartej około 1.600 zł) i około 200 kg mocznika (wartości około 200 zł), po czym zaczepili przyczepkę do samochodu i odjechali.

       DĄBROWICA - Akcja "posesja"
       W poniedziałek, 15 marca o godz. 9.30 w Dąbrowicy, podczas przeprowadzanej akcji "posesja" funkcjonariusze posterunku policji w Dobrej wraz z funkcjonariuszem straży pożarnej w Turku ujawnili w kuchni letniej na terenie prywatnej posesji przyrządy do wyrobu spirytusu z niewielkimi ilościami zacieru. Przedmioty znaleziono u kobiety, która nie jest właścicielką posesji ale ma prawo dożywotniego mieszkania w tym miejscu po swoim zmarłym konkubinie. Kobieta tłumaczyła, że przedmioty należały do zmarłego mężczyzny. Przeprowadzone dochodzenie w tej sprawie ustali odpowiednią kwalifikację czynu.

       OSTRÓWEK - Włamanie do remizy
       Pomiędzy 12 a 16 marca w Ostrówku, włamano się do pomieszczenia gospodarczego remizy OSP i skradziono sześć węży gaśniczych o długości 20 m oraz kanister z benzyną o pojemności 20 litrów. Straty oszacowano na 1.600 zł.

       ZBORÓW - Kradzież przewodów
       Od bliżej nieokreślonego czasu do 16 kwietnia z Zborowie, doszło do kradzieży aluminiowych przewodów napowietrznej linii energetycznej o łącznej długości 390 m i wartości 4 100 zł. Nie wiadomo kiedy dokładnie miała miejsce kradzież, ponieważ jest to teren mało uczęszczany, a pobliskie budynki są niezamieszkane.Strona główna   |   Wstecz   |   Góra