AKTUALNOŚCI

       Liczą na pieniądze z Unii
 
       Rada Miejska w Dobrej jednogłośnie i bez zastrzeżeń, udzieliła absolutorium burmistrz Mariannie Ochockiej za 2003 rok. Zdecydowała także o zaciągnięciu pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 143 tys. zł, na sfinansowanie trzeciego etapu budowy kanalizacji sanitarnej, obejmującego kolejny odcinek ulicy Kilińskiego i osiedla Wiatraki. W sumie długość kolektora z przyłączami ma wynieść ponad dwa kilometry.
       Zdecydowano również o powierzeniu konińskiemu Związkowi Międzygminnemu Wodociągów i Kanalizacji modernizację i rozbudowę hydroforni w Potworowie, Żeronicach, Rzymsku i Piekarach oraz wodociągów w Żeronicach i Rzymsku. Inwestycja ma być realizowana w latach 2005-2007. Gmina ma zabezpieczyć na ten cel 25 % środków, pozostałe mają pochodzić z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.
       Rada ustaliła tegoroczny termin obchodów "Dni Dobrej", które mają się odbyć pomiędzy 18 a 20 czerwca. Do programu najprawdopodobniej zostanie włączony wakacyjny festyn, organizowany w poprzednich latach przez klub sportowy "Wicher" Dobra. Powodem jest ponoć to, że swoim rozmachem przytłaczał jubileuszowe uroczystości organizowane przez władze gminy. Tym samym zamiast wakacyjną, stanie się on wiosenną imprezą.
 
Dodano: 5 maja 2004 r.
Żródło: "Echo Turku"
       Komentarze

       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra