AKTUALNOŚCI

       Obchody uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
 
Złożenie kwiatów przez delegację Urzędu Miejskiego pod tablicą upamiętniającą poległych w bitwie pod Dobrą konfederatów barskich.       Wyjątkowo uroczysty charakter mają tegoroczne dobrskie obchody 215 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji ojczyzny, którą we wtorek 2 maja odprawił ks. dziekan Zygmunt Chromiński. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele straży pożarnej i policji, dyrektorzy lokalnych szkół i poczty sztandarowe, a także mieszkańcy Dobrej.
       Po mszy św. delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych w bitwie pod Dobrą konfederatów barskich.
       Następnie goście i mieszkańcy przemaszerowali z asystą orkiestry strażackiej do Domu Kultury, gdzie odbyła się uroczysta sesja połączonych Rad: Powiatu Tureckiego oraz Miejskiej. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. senator Marek Waszkowiak (PiS), poseł Eugeniusz Grzeszczak (PSL), władze Dobrej i powiatu tureckiego, przewodniczący Rady Miasta Turek Jerzy Wesołowski, przedstawiciele samorządów m.in. z Koła i Brudzewa. Młodzież zaprezentowała przedstawienie historyczno-muzyczne o Konstytucji 3 maja, a następnie zaproszeni goście udali się na poczęstunek.
 
Dodano: 2 maja 2006 r.
 
       Komentarze

Gość Dodano: 03-05-2006

Miała byc majowka i jej nie było !!! Pogoda taka piękna: słonce swieci, 16 stopni na dworze. Fakt ze bylo bloto ale kto na to patrzy w tamtym roku była taka sama sytuacja i impreza sie odbyła!!! Po prostu organizatorom sie odechciało... prawda panie Dzierdzicki ???
E-mail:organizator Dodano: 04-05-2006

W tamtym roku bylo o wiele cieplej i nie padalo,Co prawda mozna bylo zaryzykowac i zorganizowac majowke ale nik nie chcial brac na siebie ze pogoda mogla by spłatac figla.A nie raz tak bywało.Poza do zorganizowania takiej impry potrzeba zaangazowania sporj grupy ludzi i czasu.Wiadomo ze na wyspie jest smrod brod.A władze miejskie jakos nie probuja nawet sie zaangazoowac w poprawe wizerunku wyspy.Tu ukłon dla pani Burmistrz.A na stadion to naszej społecznosci lokalne wydaje sie za daleko.Bedzie pogoda ,czas ,to bedzie impra,ale na stadionie.Tak ze drogi Gosciu prosze tak szybko nie oceniac organizatorow bo gdyby nie klub to by zadnej impry na naszej terenie nie bylo.No moze MDK robi tylko dwie w sezonie.
E-mail:ludź Dodano: 05-05-2006

Trzeba było gościu samemu zrobić sobie ,,disco polo\', a nie oglądać za Dzierdickim. On jeżeli coś robi, to całkowicie bezinteresownie. Jak śmiesz wogóle wymagać czegokolwiek od tego człowieka.
E-mail:Dobrzanin Dodano: 06-05-2006

Gościu, jeśli z naziwska kogoś oskarżasz lub masz do niego pretensje, to może sam się z nazwiska przedstaw, a nie ukrywaj się za nickami. Taki jesteś odważny?
E-mail:       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra