AKTUALNOŚCI

       Dzień Papieski w Dobrej
 
       Uroczystości Dnia Papieskiego w Dobrej miały się odbyć na placu przed tamtejszym kościołem parafialnym. Niestety z powodu deszczu msza i część artystyczna, poświęcone Janowi Pawłowi II zostały przeniesione do świątyni.
       Po powitaniu honorowych gości i przybyłych na uroczystość parafian przez księdza dziekana Zygmunta Chromińskiego, proboszcza dobrskiej parafii, burmistrz Dobrej Marianna Ochocka odczytała uchwałę Rady Miejskiej o nadaniu centralnej części placu Wojska Polskiego, imienia Jana Pawła II. Następnie odsłonięto dwie tabliczki z tą nazwą, ufundowane przez rodziców miejscowego wikariusza księdza Rafała Zielińskiego. Poświęcił je ks. kanonik Chromiński. Wiązanki kwiatów i znicze dla upamiętnienia papieża Polaka, złożyli przed kościołem przedstawiciele samorządów mieszkańców Dobrej, Potworowa - Marianowa, Szyman oraz księża, Rada Parafialna i Zespół Szkół.
       Z powodu deszczu ksiądz dziekan przeniósł dalszą część uroczystości do świątyni. Mszę świętą pod jego przewodnictwem koncelebrowało sześciu kapłanów. Kazanie wygłosił pochodzący z Dobrej, ks. kanonik Marian Jaros. Poświęcił je osobie Jana Pawła II i jego osobistym spotkaniom z tą Świętą Osobą. Po mszy odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Dobrej. Wszystkim chętnym serwowano przed kościołem grochówkę przygotowaną w kuchni polowej przez państwo Marię i Jana Bartosików.
       Dzień Papieski zakończyło modlitewne czuwanie od godziny 21:00 do 21:37 czyli godziny, w której zmarł Jan Paweł II. Wówczas rozbrzmiały nad miastem kościelne dzwony.
 
Dodano: 30 października 2005 r.
Źródło: "Echo Turku"
 
       Komentarze

       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra