AKTUALNOŚCI

       Drogowy bubel
 
       Przebudowa głównego skrzyżowania w Dobrej miała poprawić stan bezpieczeństwa ruchu na tym odcinku drogi krajowej 83 oraz ułatwić przejazd, szczególnie dużym samochodom ciężarowym. Inwestycja się kończy, a sytuacja nie uległa zmianie. Zdaniem mieszkańców sąsiadujących ze skrzyżowaniem, wręcz się pogorszyła.
       Zabiegi władz gminy o przebudowę skrzyżowania trwały nieomal od początku lat dziewięćdziesiątych minionego wieku. Powodem były samochody z węglem ciągnące ze Śląska i TIR-y, które skręcając od strony Sieradza w kierunku Konina nie mieściły się na skrzyżowaniu. Ówczesna Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych rozważała nawet możliwość wybudowania obwodnicy omijającej centrum miasteczka. Niestety z braku środków pomysł ten upadł. Jeszcze w poprzedniej kadencji, kiedy burmistrzem Dobrej był obecny starosta Piotr Schulz, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykupiła dwie posesje, by poszerzyć to nieprzystające do obecnych warunków skrzyżowanie. Musiało minąć kolejnych kilka lat, by rozpoczęto jego realizację.
       Teraz kiedy inwestycja jest kończona, okazuje się, że jest jeszcze gorzej niż przedtem. Powodem są wysepki, które projektant umieścił przy wjeździe na skrzyżowanie. O ile samochody jadące od strony Sieradza nie mają już większych problemów, to te zmierzające zod strony Konina, w tym nawet autobusy nie mieszczą się. Rozjechano już krawężniki i połamano słupki odgradzające chodnik od jezdni. Istnieje obawa, że może dojść do przewrócenia słupa energetycznego. Jedna z wysepek znacznie utrudnia wjazd na teren posesji położonej na jej wysokości przy ulicy Narutowicza. Bardzo ciekawie ustawiono znaki drogowe przy wjeździe od strony Przykony. „STOP” zasłania korona rosnącego tam drzewa, a znak informujący o przejściu dla pieszych ustawiono na środku chodnika. Niewątpliwie każdy przechodzący tamtędy pieszy go zauważy. A jeżeli nie, to poczuje.
 
Dodano: 21 września 2005 r.
Źródło: "Echo Turku"
 
       Komentarze

       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra