AKTUALNOŚCI

       Regaty na Jeziorsku
 
       W dniach 13-15 maja na zbiorniku Jeziorsko odbyły się regaty Pucharu Polski w formule windsurfing. Kilkudziesięciu zawodników z Polski i Rosji rozegrało pięć punktowanych biegów wyłaniając medalistów.
       Zorganizowane przez Akademicki Związek Sportowy w Łodzi zawody były pierwszą imprezą windsurfingową w 20-letniej historii zbiornika Jeziorsko. Wśród mężczyzn zwyciężył Leszek Rutkowski (QLUB Warszawa) przed Filipem Korczyckim (AZS Uniwersytet Warszawski) i Michałem Pietrasikiem (AZS Łódź). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Agnieszka Pietrasik (AZS Łódź). W kategorii juniorów młodszych (zwyciężył Maciej Rutkowski QLUB Warszawa), mastersów (Ryszard Pikul - WTS Deski Warszawa) oraz w klasyfikacji generalnej open (Leszek Rutkowski, Agnieszka Pietrasik).
       Były to pierwsze w tym roku zawody w najszybszej klasie windsurfingowej, jedyne rozgrywane na akwenie śródlądowym. Zawody otwarcia sezonu zostały wpisane w program działań promujących zbiornik Jeziorsko w ramach porozumienia podpisanego przez Marszałków województwa łódzkiego i wielkopolskiego, starostów i burmistrzów nadwarciańskich gmin i powiatów, którzy ufundowali puchary i nagrody rzeczowe.
       Pozytywne opinie uczestników regat, w tym pływającego w klasie masters prezesa Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu Piotra Jankowiaka, pozwalają już dzisiaj wpisać regaty otwarcia sezonu na Jeziorsku do przyszłorocznego kalendarza.
 
Dodano: 16 maja 2005 r.
 
       Galeria zdjęć
 
       Komentarze

       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra