AKTUALNOŚCI

       Przodem do petenta
 

       Nowe wejście do Urzędu Miejskiego w Dobrej, to jedynie widoczny efekt zmian organizacyjnych, przygotowanych przez burmistrza i jego najbliższych współpracowników. Za drzwiami kolejna niespodzianka - okazałe biuro obsługi interesanta.
       O potrzebie reorganizacji Urzędu Miejskiego mówiło się od dawna, ponieważ nie przystawała nie tylko do europejskich standardów, ale nawet tych, które wprowadzono już w szeregu gminach naszego powiatu. Już samo wejście po schodach, i to bez poręczy, odstraszało osoby starsze i niepełnosprawne. Zamontowanie wymaganych przepisami zabezpieczeń ze względu na ograniczoną powierzchnię było mało realne.
       Pierwszą jaskółka nadchodzących zmian było przeniesienie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do budynku przychodni zdrowia. W zwolnionych pomieszczeniach umieszczono po uprzednim remoncie Urząd Stanu Cywilnego i statystykę. W używanej w ostatnich latach sporadycznie sali ślubów ulokowano biuro usługi interesanta. Tutaj otrzymać można wszelkie konieczne do załatwienia sprawy druki i informacje oraz wszystkie standardowe druki zaświadczeń.        Obsługująca to stanowisko Renata Jarek, służy również pomocą w wypełnianiu formularzy. Już kilka godzin po otwarciu, interesanci chwalili nowe rozwiązanie.
       Burmistrz Andrzej Piątkowski twierdzi, że to dopiero początek planowanych zmian. Obok biura obsługi interesanta ulokowane zostaną stanowiska dwóch firm ubezpieczeniowych, podnajmujących w urzędzie pomieszczenia. Tutaj będzie także stanowisko pracownika pomagającego wypełniać wnioski o dopłaty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wejście do Urzędu Miejskiego, który oprócz stosownych tablic informacyjnych i godła narodowego, przyozdabia teraz herb gminy, zostanie wyposażone w podjazd dla wózków inwalidzkich. Sukcesywnie remontowane będą pomieszczenia biurowe i dostosowywane do zaplanowanych zmian w poszczególnych referatach.
       Burmistrz nie ukrywa, że szczególny nacisk kładzie na rozbudowę referatu zajmującego się inwestycjami, a kierowanego przez Stanisława Stasiaka - sekretarza gminy. To on i jego podwładni skupią się na pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej.        Planowane jest również przywrócenie sali posiedzeń, nieopatrznie zlikwidowanej przed laty przez burmistrza Piotra Schulza. Pozostałych planów burmistrz na razie nie zdradza, aby nie zapeszyć.

 
Dodano: 20 marca 2008 r.
Źródło: "Echo Turku"
       Komentarze

Dodano: 28-03-2008

E-mail:xXx Dodano: 22-04-2008

To kpiny.
Jestem jedbym z mieskancow i mam dosyć tej wsiny!!!!!!!!!!!
E-mail:ted Dodano: 20-07-2008

Ale bajer nowe wejście,a może tą droge w strone cmentarza trochę doprowadzić do porządku?
E-mail:Dodano: 28-07-2008

kiedy wkoncu na ugorach bedzie swiatlo, to zarty zeby jeszcze nie bylo
E-mail:       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra