AKTUALNOŚCI

       Pomóżmy Wojtkowi
 

       Z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół w Dobrej oraz znajomych Wojtka Kicińskiego, zostanie zorganizowana zbiórka pięniędzy przeznaczonych na pomoc w jego leczeniu i rehabilitacji. Do akcji przyłączyła się dobrska parafia oraz Akcja Katolicka. Pieniądze będą zbierane w najbliższą niedzielę przy wyjściach z kościoła po każdej Mszy Świętej.
       Wojtek pochodzi z miejscowości Ugory koło Dobrej. W latach 1987-1995 był uczniem dobrskiej podstawówki a następnie Liceum Ogólnokształcącego w Turku, po którego ukończeniu został studentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od 2006 roku był doktorantem tejże uczelni kontynuując studia w zakresie inżynierii materiałowej.
       Do tagedii doszło 14 lutego b.r. tuż przed 9 rano, kiedy to w laboratorium materiałów wybuchowych Instytutu Chemii nastąpiła silna eksplozja. Wojtek przeprowadzał wówczas kolejny z wielu eksperymentów do swojej pracy doktorskiej poświęconej nanostrukturalnym materiałom wybuchowym. Mieszane przez niego substancje chemiczne niespodziewanie eksplodowały masakrując mu ręce, uszkadzając oko oraz poparzając twarz. Zawieziony przez karetkę w stanie ciężkim trafił do szpitala przy ulicy Szaserów. Podczas wielogodzinnej operacji chirurdzy ortopedzi usiłowali uratować mu rękę, a okuliści oko, które nie reagowało na światło.
       Zabezpieczeniem miejsca wypadku oraz wyjaśnieniem jej przyczyn zajęła się Żandarmeria Wojskowa, policja oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Wkrótce po tragedii na Wacie rada wydziału nowych technologii i chemii uchwaliła, że Wojtek otrzyma pomoc uczelni oraz, że uruchomione zostanie konto, na które będą zbierane pieniądze na pomoc dla niego.

Numer konta na które można wpłacać pieniądze:

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Z dopiskiem:
"Na leczenie i rehabilitację Wojciecha Kicińskiego"

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
KRS: 0000037904


Na pomoc dla Wojtka można również przekazać 1 procent podatku dochodowego.

 
Dodano: 24 lutego 2008 r.
       Komentarze

       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra