AKTUALNOŚCI

       Toast za pomyślność
 
       Lampką wina i ustaleniem nowego, wyższego wynagrodzenia dla pani burmistrz, pożegnali stary 2003 rok dobrscy radni. Od stycznia Marianna Ochocka otrzymywać będzie za swoją pracę 6.240 zł.
        Na jej wynagrodzenie składać się będzie 3.600 zł płacy zasadniczej, 1.000 zł dodatku funkcyjnego, 920 zł dodatku specjalnego i 720 zł dodatku za wieloletnią pracę. Rada Miejska dokonała nie uwzględnionych wcześniej zwolnień z podatków od nieruchomości obiektów użyteczności publicznej będących własnością gminy (dom kultury, stadion sportowy itp), remiz ochotniczych straży pożarnych, wodociągów i kanalizacji oraz pozostających w użytkowaniu policji. Z podatku zwolniono również autobusy do przewozu dzieci do szkół, ale tylko te będące własnością gminy Dobra.
        W punkcie obrad "wolne wnioski i zapytania", radny Janicki zaproponował, aby każdorazowo do komisji ustalającej organizację ruchu drogowego w danej miejscowości, dokoptowywano przedstawiciela tamtejszej społeczności. Jacek Gajewski dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury poinformował o organizacji na terenie gminy kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prosił jednocześnie o jej wsparcie i pomoc kwestującym.
        Obrady zakończono wzniesieniem toastu lampką wina musującego, za pomyślność w nowym 2004 roku, drugim pod rządami obecnych władz gminy Dobra.
 
Dodano: 8 stycznia 2004 r.
Żródło: "Echo Turku"
       Komentarze

       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra