AKTUALNOŚCI

       Gwałciciel w areszcie
 
       Paweł C. z Linnego podejrzany o gwałt i usiłowanie zabójstwa 17-letniej dziewczyny, został schwytany i osadzony w areszcie.
       Do napadu na wracającą nocą z praktyk zawodowych dziewczynę doszło 27 czerwca w Olszówce (gm. Przykona). Dziewczyna cudem uszła z życiem. Intensywne śledztwo prowadzone przez policję doprowadziło do ustalenia personaliów kilku mężczyzn, którzy przypuszczalnie mogli być sprawcami tego bestalskiego czynu. Jednym z nich był Paweł C. - 33-letni mieszkaniec gminy Dobra. Kiedy 13 lipca podróżującego samochodem Pawła C. próbowała zatrzymać policja, ten podjął desperacką próbę ucieczki, podczas której uszkodzeniu uległy trzy radiowozy i o mało nie przejechany został policjant. Po sześciogodzinnym pościgu w okolicach wsi Zakrzew (gm. Warta) Paweł C. został schwytany i osadzony w izbie zatrzymań, skąd decyzją konińskiego sądu został jednak zwolniony.
       Otrzymane w minionym tygodniu wyniki badań kryminalistycznych jednoznacznie wskazały na 33-latka, który w tym czasie ukrywał się w Będzinie (koło Katowic) u swojego brata. W sobotę, 31 lipca Paweł C. stanął przed Sądem Rejonowym w Koninie. Postawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany nie przyznał się do tych czynów. Ostatecznie Paweł C. na trzy miesiące trafił do aresztu. Grozi mu kara od 12 lat więzienia do dożywocia.
 
Dodano: 3 sierpnia 2004 r.
       Komentarze

       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra