AKTUALNOŚCI

       Wichrowe wakacje
 
       Za sprawą Powiatowego Urzędu Pracy, Klubu Sportowego "Wicher" oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, kilkadziesiąt dzieci z Dobrej i najbliższej okolicy, uczestniczy w bezpłatnych półkoloniach zorganizowanych w ramach programu "Zielone wakacje".
       Półkolonie prowadzone są na stadionie "Wichru", który udostępnił dzieciom wszystkie swoje obiekty, łącznie z budynkiem klubowym. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zakupiła sporą ilość sprzętu sportowo-rekreacyjnego w tym stół do ping-ponga, piłki i gry planszowe. Wszystko to po zakończeniu wakacji pozostanie w dyspozycji klubu. Opiekę nad dziećmi sprawują studenci, przeszkoleni i zatrudnieni przez Powiatowy Urząd Pracy w ramach stażu.
       W prowadzonych przez nich zajęciach bierze udział do czterdzieściorga dzieci dziennie. Są to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Grają w siatkówkę, koszykówkę, badmintona, ringo i piłkę nożną. W czasie niepogody uczestniczą w zajęciach świetlicowych. Organizowane są również wycieczki po okolicy.
       "Zielone wakacje" w Dobrej potrwają do 15 września. Wszyscy chętni do udziału w nich są mile widziani, także spoza gminy Dobra.
 
Dodano: 29 lipca 2004 r.
Żródło: "Echo Turku"
       Komentarze

       Dodaj komentarz

Autor:
Email:
Treść:


Strona główna   |   Wstecz   |   Góra